Proč Boswellia

Tento nádherný esenciální olej pochází z malého stromu, jehož původním domovem je severní Afrika a některé arabské státy. Pokud se kůra naruší, strom vylučuje pryskyřici v kapkách či „slzách“ a esenciální olej se z této pryskyřice získává destilací v páře.

Kadidlo (též olibanum) se používalo již v dávné minulosti k náboženským obřadům a meditacím. Bylo jednou z nejcennějších a nejzdravějších látek starého světa. Jak Hebrejci, tak Egypťané vynakládali na jeho dovoz obrovské sumy peněz. Vedle svého rituálního a ceremoniálního využití bylo kadidlo velmi vyhledáváno jako parfém a používalo se také v kosmetice a lékařství.

Kadidlo působí zvláště aktivně na plíce, používá se při léčbě infekcí dýchacích cest. Zklidňuje kašel, je antiseptické. Tento olej velmi pomáhá astmatikům právě díky tomu, jakým způsobem zpomaluje a prohlubuje dýchání. V péči o pokožku je kadidlo zvláště účinné u starší pleti, má tonizující účinek, pomáhá obnovit tonus u ochable vyhlížející kůže na obličeji a zpomaluje tvorbu vrásek. Olej má afinitu k močopohlavnímu traktu. Je to děložní tonikum, lze ho bez nebezpečí používat v těhotenství. Kadidlo má zklidňující vliv na emoce, což může souviset jak s jeho využíváním při meditaci, tak při léčbě astmatu, kde je záchvat často vyvolán úzkostí. Jako mírné tonikum rovněž povznáší, takže je důležitým antidepresivním esenciálním olejem. Může být vhodný při stavech duševního neklidu a strachu nebo kdykoli při rozrušení mysli a zahlcení mozku disharmonickými myšlenkami.

Je rovněž považováno za pomoc při zpřetrhání pout s minulostí a může být velmi cenné pro lidi, kteří mají tendenci prodlévat u minulých událostí a zhoršují si tak svou současnou situaci. Napomáhá koncentrovat se na jeden bod, dovoluje se mysli vznášet. „Kadidlový olej znovu vznítí vnitřní světlo mysli.“

Kde a jak nás najdete?

Salon Boswellia
Ostrovského 253/3
150 00 Praha 5-Smíchov
(Ženské domovy, 5. patro)

Detail a otevírací doba

Kosmetika a aromaterapie:
Júlia, 777 236 588
juliabechynova@gmail.com