Aromaterapie

O aromaterapeutické kosmetice

Aromaterapeutická kosmetika navazuje na poznatky z dávné minulosti. Učí nás zamyslet se nad silou přírody, která je ukryta v rostlinách v podobě silic. Silice, přesněji esenciální oleje, jsou bioaktivní látky s širokým spektrem působení na lidský organismus. Esenciální oleje a používané panenské oleje jsou nositelkami vynikajících vlastností, rychle se vstřebávají do kůže-pokožky a krevního oběhu, kde mohou mít velmi vysoký účinek. Působí cytofylakticky (povzbuzují buňky) regenerují tkáň, podporojí tvorbu nových kožních buněk nenávykovým způsobem a bez vedlejších účinků. Výrazně napomáhají zlepšení zdravotního stavu, podporují eliminaci odpadních látek a odumřelých buněk. Díky těmto vynikajícím vlastnostem se stávají účinnými kosmetickými látkami.

Většina esenciálních olejů má navíc příjemnou vůni a tak kromě ošetření pleti působí pozitivně i na psychické rozpoložení. Výhodou aromaterapeutické kosmetiky je, že respektuje přirozené procesy v pokožce, neobsahuje cizorodé látky a souzní s funkcemi našeho těla. Esence aktivně spolupracují s naším tělem a podle toho pozměňují své působení.

Filozofie aromaterapeutické kosmetiky je poněkud odlišná od běžného pojetí kosmetické péče. Není zde podstatné dělení podle typů pleti. Jde spíše o holistické chápání stavu pokožky se všemi jemnými aspekty, do kterých se započítává také zdravotní a psychický stav klienta. Vzniká tak bohatá mozaika do které je třeba dosadit správné střípky – silice.

Kde a jak nás najdete?

Salon Boswellia
Ostrovského 253/3
150 00 Praha 5-Smíchov
(Ženské domovy, 5. patro)

Detail a otevírací doba

Kosmetika a aromaterapie:
Júlia, 777 236 588
juliabechynova@gmail.com