Druhy ošetření

Enzymatická regenerace

Pomocí této ojedinělé metody dosahujeme kvalitativně vyššího stupně ošetření pleti. Enzymatická regenerace zajišťuje odbourávání usazených odpadních látek z pokožky, normalizaci fyziologických pochodů v pleti a příznivě ovlivňuje povadlou pokožku. Řeší problémy s mastnou, zánětlivou a citlivou pletí, rozpouští tukové cysty, zpomaluje stárnutí pleti a změlčuje mimické vrásky. Takto ošetřená pleť je odlehčená, svěží a hydratovaná. Má zdravou barvu a obnovený tonus. Toto ošetření je vhodné pro každý typ pleti, kdy při ošetření pečlivě vybereme regenzym vhodný právě pro vás.

Péče pro harmonizaci citlivé a alergické pleti

Jemná kúra s holistickým přístupem k vaší pleti, využívá pečlivě vybrané přírodní látky. Za studena lisované rostlinné oleje pupalkový a rakytníkový velmi příznivě působí na citlivou nebo alergickou pleť zvyšující její hydrataci a pružnost. Brutnákový olej obsahuje velké množství biostimulátorů a vícenenasycené kyseliny gama-linolenové, která zvyšuje pevnost mezibuněčné stěny. Má hojivé účinky zejména při ekzémech či alergiích. Gel z čisté šťávy listů Aloe Vera je zásobník vlhkosti, pomáhá proti zarudnutí a podráždění a tak citlivou nebo alergickou pleť zklidní, zhydratuje a nastolí opět její rovnováhu. Při tomto ošetření většinou nepoužíváme vonné éterické oleje. I přesto můžete během ošetření inhalovat pro vás připravenou kompozici, která bude příznivě ovlivňovat vaši mysl a vy budete příjemně relaxovat a dopřávat si požitek, který aromaterapie nabízí.

Péče pro vitalizaci suché a zralé pleti

Harmonická a účinná kombinace rostlinných olejů lisovaných za studena s esenciálními oleji proniká až
do nejhlubších vrstev pokožky. Bio šípkový olej, který je bohatým zdrojem vitamínu A intenzivně ošetřuje a regeneruje především suchou a zralou pokožku. Jojobový olej pleť regeneruje, vyhlazuje a udržuje její vlhkost. Esenciální oleje
z růže bulharské nebo jasmínu, exkluzivně pečuje o všechny typy pleti, zejména však o zralou a suchou. Neroli-silice
z květů hořkého pomerančovníku pečuje o pleť se sklonem k popraskaným žilkám, vyživuje, tonizuje a dlouhodobě zmírňuje napětí pokožky. Zralá pleť je opět zářivá a vitální.
Tato kompozice harmonizuje psychiku uvolňuje napětí, navozuje optimismus.

Péče pro úpravu hydratace a regulace mazu

Komplexní tonizační péče o pleť, která potřebuje upravit hydrataci a zároveň regulovat tvorbu mazu. Jedná se o rozdíl mezi mastnými a suchými částmi obličeje (většinou se jedná o tzv. T- zónu), toto ošetření hydratuje a chrání suchá místa. Zároveň stahuje rozšířené póry a čistí pleť. Obnovuje a stabilizuje přirozenou rovnováhu pleti (kyselé Ph pokožky). Mandlový a hroznový olej proniká až do škáry, působí komplexně a jejich složení je podobné tukům našeho těla. Esenciální olej ze santalového dřeva napomáhá regulovat tvorbu kožního mazu, zvláčňuje a vyživuje, zmírňuje akné a záněty kůže. Levandule jemně působí na sušší místa pokožky, napomáhá tvorbě nových kožních buněk,navrací pleti zářivost a vitalitu. Meduňka mírně tonizuje, navrací pleti svěží a mladiství vzhled

Péče o problematickou aknózní pleť

Tato péče pomáhá obnovit přirozenou tvorbu ochranného filmu pleti, která trpí poruchou produkce mazu a vývodů mazových žláz. Pleť často trápí tvorba mazových zátek. Zde je na místě pravidelné ošetření, které redukuje nečistoty a umožňuje rychlé uzdravení zanícených míst. Gel z čisté Aloe Vera, azulen a bisabol, mají na aknózní pleť hojivý a zároveň čistící účinek. Výtažek z přesličky stahuje póry a vypíná pleť. Z esenciálních olejů je to levandule, rosalina, rozmarýna, šalvěj ,tea tree. Všechny tyto esenciální oleje mají silný antibakteriální a antiseptický účinek. Pomáhají při hojení zánětlivých míst,ale nevysušují pokožku díky třezalkovému oleji, který pokožku dezinfikuje a zároveň i zjemňuje. Výborně se vstřebává,nezanechává pocit mastnoty.

Vůně těchto esenciálních olejů osvěžuje a působí příznivě na psychiku.

Aromaterapie

O aromaterapeutické kosmetice

Aromaterapeutická kosmetika navazuje na poznatky z dávné minulosti. Učí nás zamyslet se nad silou přírody, která je ukryta v rostlinách v podobě silic. Silice, přesněji esenciální oleje, jsou bioaktivní látky s širokým spektrem působení na lidský organismus. Esenciální oleje a používané panenské oleje jsou nositelkami vynikajících vlastností, rychle se vstřebávají do kůže-pokožky a krevního oběhu, kde mohou mít velmi vysoký účinek. Působí cytofylakticky (povzbuzují buňky) regenerují tkáň, podporojí tvorbu nových kožních buněk nenávykovým způsobem a bez vedlejších účinků. Výrazně napomáhají zlepšení zdravotního stavu, podporují eliminaci odpadních látek a odumřelých buněk. Díky těmto vynikajícím vlastnostem se stávají účinnými kosmetickými látkami.

Většina esenciálních olejů má navíc příjemnou vůni a tak kromě ošetření pleti působí pozitivně i na psychické rozpoložení. Výhodou aromaterapeutické kosmetiky je, že respektuje přirozené procesy v pokožce, neobsahuje cizorodé látky a souzní s funkcemi našeho těla. Esence aktivně spolupracují s naším tělem a podle toho pozměňují své působení.

Filozofie aromaterapeutické kosmetiky je poněkud odlišná od běžného pojetí kosmetické péče. Není zde podstatné dělení podle typů pleti. Jde spíše o holistické chápání stavu pokožky se všemi jemnými aspekty, do kterých se započítává také zdravotní a psychický stav klienta. Vzniká tak bohatá mozaika do které je třeba dosadit správné střípky – silice.

Laserová terapie

Laser

Laser je světlo se specifickými vlastnostmi a světlo má, jak známo, pro živé buňky zásadní význam. Živočišná buňka není schopna tak jako rostliny zpracovat denní světlo, ale dokáže velmi dobře zužitkovat právě světlo laseru. Laserové světlo povzbuzuje energetický metabolismus buňky. Tento jev je nejzřetelnější v urychlení hojení ran.
Při průchodu světla se zvyšuje propustnost buněčných membrán, což vede k jejich lepší výživě, zlepšenému fungování a rychlejšímu dělení.

Laserová maska – problematická pleť

Určena k péči o pleť se sklonem k akné, urychluje hojení zánětlivých procesů, hloubkově pročistí pleť, stahuje rozšířené póry.

Laserová regenerační maska

Určena k péči o normální a suchou pleť, při aplikaci dochází k výraznému prokrvení pokožky, její hydrataci a regeneraci. Působením laseru se nastartuje rychlejší obnova buněk.

Laserová liftingová kúra

Určena k péči o unavenou a poškozenou pleť. Hydratuje, redukuje drobné vrásky, pleť je po kúře vypnutá a regenerovaná.

Ultrazvuková špachtle

Čištění pleti ultrazvukovou špachtlí

Pleť je součást našeho těla, proto jí musíme věnovat dostatečné množství péče, abychom zabránili jejímu předčasnému stárnutí a nezdravému vzezření. Zašedlou barvu a unavený výraz obličeje způsobují také nečistoty uloženy hluboko pod kožní škárou.

Ultrazvuková špachtle hloubkově čistí pleť a aktivuje její metabolismus. Zajišťuje lepší vstřebatelnost kosmetických přípravků. Jemně masíruje pleť a působí hluboko do kožní škáry, kde odstraňuje uložené nečistoty a intenzivně regeneruje pokožku do hloubky, která poté vypadá svěže a zdravě.

Samotná masáž navrací pokožce její přirozenou mladistvou pružnost a pomáhá tak předejít předčasnému stárnutí. Působí její prokrvení a současně umožňuje snazší přísun živin a vody do nitra pokožky, takže pleť se stává dokonale hydratovanou a jemnou. Ultrazvuková špachtle také odstraňuje povrchové odumřelé buňky (tj. tzv. peeling) a poskytuje kompletní regeneraci kůže. Předností tohoto kosmetického přístroje je také prevence proti akné a celkové zlepšování kvality pleti.

Kosmetická masáž

Kosmetická aromaterapeutická masáž

Masáž obličeje patří mezi účinné prostředky ke zmírnění tvorby vrásek. Masáž především zvyšuje prokrvení kůže a podkožní tkáně. Má účinek na lymfatický a oběhový systém a tak přispívá k odvodu toxických látek z těla. Při správně provedené masáži pomocí rostlinných panenských olejů a silic neboli éterických olejů, by měla vaše pleť vypadat svěže, odpočatě a mladistvě.
Díky aromaterapeutickému působení masážních směsí se dostáváme do stavu příjemné relaxace, při které má celý náš organismus příležitost regenerovat.

Péče pro muže

Mužská pokožka stárne pomaleji. Obsahuje více kolagenu, je pevnější a elastičtější a dokáže si udržet více hydratace. Stres a negativní vlivy vnějšího prostředí však urychlují stárnutí i odolnější mužské pokožky. Pleť ztrácí svou pružnost, krevní cirkulace slábne, což je hlavní příčinou oslabení kožních buněk. Aby se podařilo dostát specifickým požadavkům mužské pleti, vyvinuli výrobci kontrolované přírodní kosmetiky řadu speciálně pro muže. Dopřejte si kosmetické ošetření se svěžím nádechem vůně vzácných exotických dřev – santalu a cedru.

BIO kosmetika

Co je a co není přírodní kosmetika

Po boomu tzv. přírodní kosmetiky v posledních letech je stále těžší se orientovat v tom, co je a co není přírodní kosmetika. Na řadě výrobků vidíme rostlinné motivy, na obalu nalezneme označení: s výtažky z…, přírodní…

Jak poznat, že se jedná opravdu o čistě přírodní kosmetiku, resp. „bio-kosmetiku“?

Proto se výrobci přírodní kosmetiky v Německu rozhodli vypracovat pravidla, která by používání pojmu přírodní kosmetika upravovala.

Kritéria, která musí výrobek koltrolované přírodní – bio kosmetiky splňovat:

 1. Rostlinné suroviny pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství nebo z certifikovaných sběrů ve volné přírodě.
 2. Výrobky ani výchozí suroviny nejsou testovány na zvířatech. Nesmí se používat výrobky z mrtvých zvířat (zvířecí kolagen, vorvaňovina, tuk z norka atp.)
 3. Suroviny využitelné s omezením: emulgátory a tensidy. Povolené jsou pouze ty emulgátory a tensidy, které se vyrábí z rostlinných tuků, olejů a vosků, z lecitinu, včelího vosku, rostlinných cukrů a škrobů.
 4. Kontrolovaná přírodní kosmetika důsledně nepoužívá:
  – syntetická barviva
  – syntetickou parfemaci
  – silikony
  – parafín, vazelínu a další ropné produkty
 5. Použití radioaktivního ozáření k zajištění mikrobiální čistoty výrobků není povoleno.
 6. Nepoužívají se geneticky manipulované rostliny.

Prodej bio-kosmetiky

SYN CARE

SynCare je první českou profesionální dermokosmetikou s certifikací BIOKOSMETIKY.
Označení dermokosmetika mají ty přípravky, které respektují fyziologii lidské kůže a jejich použití je v souladu s dermatologickými zásadami volby jednotlivých typů kosmetických přípravků. Dermokosmetika SynCare nabízí přípravky pro ošetření všech typů pleti. Zvláště se zaměřuje na suchou a citlivou pleť s akné, zralou pleť a pleť s vrozenými nebo získanými defekty (ekzémy, rosacea, hyperpigmentace a stárnutí pleti). SynCare kosmetiku nenajdete v obchodní síti, dermokosmetika patří do rukou odborníků – kosmetiček, lékařů a do lékáren.

NOBILIS TILIA – TRADICE ČESKÉ AROMATERAPIE

Společnost Nobilis Tilia se zabývá výrobou aromaterapeutické kosmetiky, vzděláváním a osvětovou činností v oboru aromaterapie od roku 1994. Poskytuje širokou nabídku kvalitní přírodní kosmetiky. Využívá maximálně suroviny z ekologického zemědělství (BIO), dokladem je stále se rozšiřující škála BIO éterických a rostlinných olejů. Je výhradním držitelem oprávnění k užívání Pí-technologie pro výrobu kosmetiky.
Široká škála produktů je určena ženám, mužům a nezapomíná na děti. Naleznete zde širokou škálu přípravků pro péči o obličej, tělo, těhotné ženy i miminka. Dále esenciální oleje, bylinné extrakty a vitamínové produkty.

 

RENIU, PURE FIJI a DILO RESCUE

základem přírodní kosmetiky Reniu a Pure Fiji je extra panenský kokosový olej, který je získáván unikátním studeným procesem. Díky této metodě si zachovává všechny živiny, které pak dodá tam, kde je jich nejvíce potřeba. Vysoce hydratační tělové oleje, krémové kokosové mléka, výživná ručně vyroběná mýdla a čerstvé krystalky cukrové třtiny, které zanechají Vaší pokožku svěží a krásnou.
Dilo – známý jako strom tisíce ctností. Posvátný strom, jehož domovem jsou korálově bílé pláže panenské přírody na souostroví Fidži. Živiny čerpá přímo z bohatých teplých vod Jižního Pacifiku. Dilo má schopnost pozitivně působit na vlastní regenerační sytém pokožky a podpořit výstavby nové zdravé kožní tkáně. A právě proto je široce využíván jako tradiční okamžitá pomoc na regeneraci pokožky především po spálení sluncem, píchnutí hmyzem, holení, depilaci, ale také na opary, akné, ekzémy, vyrážky, záněty kůže a pro léčbu suché pokožky.

Kde a jak nás najdete?

Salon Boswellia
Ostrovského 253/3
150 00 Praha 5-Smíchov
(Ženské domovy, 5. patro)

Detail a otevírací doba

Kosmetika:
Júlia, 777 236 588
juliabechynova@gmail.com

Masáže, aromaterapie, kosmetika:
Jana, 728 923 434
jhoflerova@seznam.cz